טבעות נישואין – פשטות ומקוריות על אצבע אחת

הענקת טבעות נישואין במהלך טקס הנישואין היא אינה "המצאה" יהודית והיא נפוצה בכל רחבי העולם. זוגות רבים בוחרים לרכוש טבעות נישואין יוקרתיות ויקרות וישנם כאלה אשר נצמדים לפשטות ולמינימליזם וזאת עקב השקפת עולם או מגבלות התקציב, אך הפשטות ממש אינה חייבת לבוא על חשבון המקוריות והיצירתיות. קחו זאת לתשומת ליבכם!

על פשטות וטבעות הנישואין

ע"פ היהדות, על טבעות נישואין להיות מורכבות מחומר אחד, להיות חלקות מצדן הפנימי ולא לכלול שיבוץ אבנים יקרות. הסיבה לכך טמונה בעובדה כי היהדות מבקשת לוודא כי הכלה תהיה ממוקדת כולה בטקס הרוחני של הנישואין ובחתן הנרגש ולא תתרשם ממחוות שווא הנגרמות עקב תכשיטים מפוארים מדי שאין בהם דבר מלבד ריקנות. זוגות רבים בוחרים לעצמם טבעות נישואין פשוטות גם בעקבות טרנד החזרה ליופי הפשוט והתמימות שאפיינו את עיצובי הטבעות בעבר אך גם בשל העובדה כי דווקא טבעות פשוטות הן טבעות שהכי קל ונוח לענוד בחיי היום יום ולשלב אותן עם טבעות אחרות.

גם טבעות נישואין פשוטות יכולות להיות מקוריות

משום מה, רבים סבורים כי הפשטות חייבת לבוא על חשבון המקוריות וההתאמה האישית אך אין אמת בדבר. תכשיטנים מובילים יודעים כיצד לחדש ולהפתיע ולייצר טבעת נישואין בהתאמה אישית ועדיין לשמור על הפשטות והמחיר הסביר. טבעות נישואין פשוטות הן טבעות שאינן "צעקניות" אך יחד עם זאת הן שומרות על תמימות וכבוד הדדי רב של בני הזוג למעמד הקשר שלהם. הקווים עדינים ביותר והדוגמאות על גבי הטבעות אלגנטיות וכוללות חריטת פרחים, גבעולים, עלים וטקסטורה משתנה (חלקה, מחוספסת ועוד). כמובן שניתן למצוא גם טבעות נישואין יוקרתיות יותר אשר כוללות פעמים רבות שילוב של אלמנטים מורכבים מאוד וירידה לפרטים הקטנים, אפשרויות אשר מעלות את המחיר ולא מתאימות לכל זוג צעיר.

זוגות רבים בוחרים מראש טבעות נישואין פשוטות יחסית אך משאירים בהן אפשרויות עיצוב עתידיות לאחר טקס החתונה. חשוב מאוד לבחור מעצב תכשיטים בעל ניסיון על מנת שהטבעת תעמוד בהלכי הכשרות לטבעות מצד אחד ומצד שני, תאפשר גמישות לתוספות ושינויים לאחר מכן.כתיבת תגובה