טבעות נישואין – מסורת וכללים ייחודיים

כאשר בני זוג מחליטים על מיסוד הקשר הזוגי שלהם, הם קובעים ומצהירים על כך באמצעות טבעות אירוסין אשר בימינו משמשות לעיתים זמן רב בטרם החתונה עצמה. טבעות נישואין לעומת זאת, הינן טבעות אשר אותן עונדים רק מרגע טקס החופה והקידושין ולכן חלים עליהן כל כללי הכשרות של היהדות.

 

מתי התחילו להשתמש בטבעות הנישואין?

טבעות נישואין משומשות בכל העולם המערבי ובכל הדתות הגדולות. הרומאים התחילו להשתמש בטבעות עגולות על מנת לסמל את הקשר הנצחי והאינסופי בין שני בני זוג אך הם לא הבדילו בין האירוסין לנישואין והשתמשו באותן הטבעות בדיוק. בסביבות המאה ה- 7 לספירה החלו גם היהודים להשתמש בסמלי הנצחה לקשר הזוגי (והרי את מקודשת לי…) בדמותן של טבעות נישואין. היהדות אף טוענת כי אמירת המשפט שלהנ"ל, יחד עם פעולת הענקת הטבעת מספיקה על מנת שגבר ואישה יוכרו כנשואים, גם ללא חופה רשמית.

 

כשרות הטבעות – רק בזמן החופה

היהדות מתייחסת בכובד ראש להחלטתם של גבר ואישה להפוך למשפחה. טבעות נישואין בתור סמל לכך, חייבות לעמוד בקריטריונים מחמירים על מנת שהרב יוכל לברך את כל 7 הברכות ולקדש את בני הזוג הנרגשים. טבעות נישואין על פי היהדות חייבות להיות עשויות מזהב טהור, עגולות, מעוצבות בפשטות בקווים אחידים ושלא תהיינה משובצות באבנים. על החתן בלבד לרכוש את טבעות הנישואין ולשלם עליהן במזומן.

השאלה שצריכה להישאל היא כיצד למרות כל התנאים המחמירים הללו זוגות רבים בכל זאת עונדים טבעות נישואין מעוצבות אשר אינן עגולות וכן כוללות יהלומים ואבני חן? התשובה היא שאלה אינן טבעות אשר שימשו במהלך טקס החופה אלא נרכשו ע"י בני הזוג לאחר מכן. רבים בוחרים להשתמש בטבעות נישואין פשוטות יחסית במהלך הטקס ולהחליפן באחרות לאחר החופה. יהלומים, זהב, עיצובים וקווים – כל אלה ניתנים לבחירה מתוך מגוון רחב של סגנונות לחתן ולכלה.

מאחר וטבעות אלה עתידות לשמש אתכם שנים רבות, כדאי להשקיע מחשבה רבה בבחירתן. מומלץ לבחור טבעות נישואין יחדיו ולהתאים אותן לאופיו והעדפותיו של כל אחד מבני הזוג מבחינת הצורה (אורך, עובי), גוון העור וחומר מועדף (טיטניום, זהב לבן, זהב צהוב וכו').

בחירה נעימה ושיהיה במזל!כתיבת תגובה