טבעות נישואין – ממשיכים את מעגל האהבה

אחרי ששברתם את תכנית החיסכון על רכישת טבעת אירוסין מרהיבה, מגיע החלק השני והקל (יחסית) – טבעת הנישואין. טבעות נישואין, מטבען, הינן פשוטות יותר ועל כן תהליך הבחירה אינו מסובך יותר מדי. אם זאת, חשוב לא להקל ראש בעניין זה, בשל המשמעות היהודית העמוקה שבו וכללי הכשרות המחמירים על צורתה של הטבעת. אז בואו נלמד את כל מה שחשוב לדעת על טבעות נישואין.

"הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל". בתשע מילים קצרות יגיע רשמית פרק א' של חייכם לקיצו. זה הרגע של מעמד החופה בו תענדו את טבעת הנישואין על אצבעה של מי שבעוד כמה שניות תהפוך רשמית לאישה שלכם. כאמור, טבעות נישואין אינן בנויות מיהלומים, אבני חן יוקרתיים ותוספות שונות. זאת, על פי המסורת היהודית, על מנת שהאישה לא תיתן חשיבות גבוהה מדי לערכה, ותתרכז בסמליות שלה ובמטרתה הגדולה – כל נושא הקידושין.

אי לכך, טבעות נישואין יהיו לרוב עשויות זהב צהוב, אם כי ישנם זוגות המעדיפים דווקא זהב לבן או כסף. מיעוט קטן אך ייחודי הבוחר טבעת נישואין בעיצוב אישי. גם במקרה הזה אסור, כמובן, לערבב חומרים שונים והיא אמורה לשמור על פשטותה.

מתוך קלות ראש אחרי המסע המפרך של רכישת טבעת אירוסין, נוטים בעלים רבים לעתיד לא להתחשב בממדי הזמן והגודל בעת רכישות טבעות נישואין. במילים אחרות – הזמינו את הטבעת לפחות 5-6 שבועות לפני מועד החתונה ואל תשכחו את כל נושא המדידה של הטבעת, כדי שתתאים לאצבע שלכם ושל בחירת לבכם, בלי שתלחץ או שתהיה רפויה מדי.

מבחינת עלות, מרחב המחירים בכל הקשור לרכישת טבעות נישואין נע בין 300-400 ₪ לטבעת פשוטה למדיי (שזה ממש לא אומר שהיא אינה יפה וראויה) ועד טבעות של 4,500-5,000 ₪. איכות הטבעת נקבעת בעיקר בזכות נתון הקראט המוכר, כאשר מדידת היחידות נעה בין 9 ל-24 (יחידה שהלכה למעשה, לא קיימת בפועל, וזאת מכיוון שהיא מייצגת דרגת טוהר מושלמת).

טבעות נישואין-  משאירים את החיוך של האישה על השפתיים עוד הרבה אחרי האירוסין.כתיבת תגובה