טבעות נישואין מזהב – קראט אך לא רק

ע"פ ההלכה היהודית וחוקי הרבנות, טבעות נישואין יכולות להיות עשויות מכל חומר שהוא, כל עוד שהן נקנות "במיטב כספו" של החתן ועומדות בקריטריונים הנוספים- חלקות מבפנים, ללא כיתוב וללא שיבוץ של אבנים יקרות. לא משנה לאיזו שנה נחזור בזמן, טבעות נישואין מזהב תמיד היו הפופולאריות מכולן וכאן זהו המקום להבין מעט יותר על ההבדל ביניהן.

 טבעות נישואין – על קראט וכל השאר

כולנו יודעים כי ככל שהקראט גבוה יותר כך הטבעת יקרה ואיכותית יותר. למעשה הסטנדרט קובע כי תכשיט אשר מורכב מ- 100% זהב טהור יתהדר בערך של 24 קראט כך שכל ערך נמוך יותר מצביע על תכשיט שאינו עשוי רק מזהב! טבעות נישואין 18 קראט מכילות 75% זהב טהור ואילו טבעות של 14 קראט מכילות כ- 60% זהב טהור. החומרים הנוספים בטבעות הזהב שאינן טהורות הם כסף ונחושת והיחסים ביניהם יקבעו עד כמה הטבעת תהיה צהובה או אדומה (יותר נחושת, צבע יותר אדום).

 הזהב הטהור ידוע כמתכת "רכה" באופן יחסי ולכן פעמים רבות ניתן למצוא שימוש בזהב הנקי והאיכותי ביותר כבסיס לשילוב אבני יהלומים ואבנים יקרות אחרות, אך לא כך במקרה של טבעות נישואין. ע"פ היהדות על הטבעות להיות חלקות מצדן הפנימי ולהיות עשויות מסוג חומר אחד ולא לכלול אבנים כלשהן. יחד עם זאת, זוגות רבים בוחרים להוסיף שיבוצי יהלומים על טבעות הנישואין שלהם לאחר החתונה ובמקרים אלה זהב טהור יאפשר להם לעצב את הטבעת המושלמת עבורם.

 האם רק הקראט קובע?

בוודאי שלא. מעבר לדרגת הניקיון של הזהב, ישנה חשיבות עליונה לכמותו בטבעת (משקל) וכמובן לעיצוב. טבעת נישואין עשויה מזהב הינה שילוב של חומר איכותי, עיצוב ייחודי ומרשים וכמות החומר, בהתאם למבנה האצבעות שלכם והעדפה אישית. בסופו של דבר הזהב תמיד יככב כחומר האולטימטיבי לייצור טבעות נישואין אך מי מייצר אותן והאם העיצוב ייחודי ומתאים לתפישת עולמכם שני אלה הינם חלק בלתי נפרד מתהליך הרכישה בנוסף לאיכות החומר ומידת הטוהר שלו.כתיבת תגובה