טבעות נישואין – בחירה של פעם בחיים

עבור זוגות נשואים יש לטבעת הנישואין משמעות מיוחדת, שלא יכולה להיות לאף טבעת או תכשיט אחר. טבעות נישואין מסמלות את העובדה כי שני בני הזוג בחרו זה בזו כדי לחיות ביחד לנצח, והסמליות הרבה שמגולמת בטבעות אלו הופכת אותן לאחד החפצים החשובים ביותר שבבעלות בני הזוג. זאת למרות העובדה שיכולים להיות לכל אחד מבני הזוג תכשיטים יקרים ומרשימים הרבה יותר מטבעת הנישואין, אך לא הערך הכספי הוא החשוב במקרה זה אלא המשמעויות העמוקות שיש לטבעת.

החלפת טבעות נישואין היא אחד המנהגים הקדומים ביותר, והוא קיים לא רק ביהדות אלא (בצורות שונות) בדתות רבות בעולם. ביהדות נקבע כי הגבר מקדש את האישה באמצעות הטבעת, אך בימינו אפשר למצוא גם את המנהג ההפוך לפיו האישה מעניקה טבעת לגבר. אמנם מבחינה הלכתית לא נשמרת הסימטריה ולמתן הטבעת על ידי האישה אין תוקף הלכתי, אך מבחינה סמלית מבוטא באופן כזה השוויון בין בני הזוג.

אין חובה כי טבעות הנישואין יהיו זהות או דומות עבור הגבר והאישה, אך בדרך כלל נבחרות טבעות נישואין דומות עבור הגבר והאישה. עיצוב טבעות הנישואין מושפע מגורמים רבים, החל מההעדפות האסתטיות האינדיווידואליות של כל אחד מבני הזוג, דרך שיקולי נוחות ועד לשיקולי תקציב. אמנם טבעת נישואין אינה חייבת להיות יקרה כדי לבטא את המשמעויות המיוחדות שיש לה, אך באופן טבעי נוטים להשקיע בה לא מעט כדי להקנות לה את החשיבות המגיעה לה.

כאשר בוחרים טבעות נישואין כדי לקחת בחשבון את האופן שבו הן ישתלבו בעתיד עם טבעות נוספות, צמידים וכדומה. ככל שטבעת הנישואין ייחודית יותר כך היא מהווה אתגר גדול יותר מבחינה זו, ועלולה להגביל את השימוש בתכשיטים שלא יראו טוב לידה. כיוון שלא נהוג להוריד את טבעת הנישואין הרי שמדובר במשהו שכדאי לקחת בחשבון מראש, לפני שמחליטים על העיצוב הסופי של הטבעת. אצל גברים בדרך כלל הדברים פשוטים יותר בכל הקשור לבחירת טבעות נישואין, כיוון שרוב הגברים מסתפקים בטבעת הנישואין בתור התכשיט היחידי שהם עונדים. לעומת זאת נשים צריכות להיות זהירות הרבה יותר בבחירת טבעת הנישואין שלהן ולבחור אותן בצורה הרבה יותר קפדנית.כתיבת תגובה