טבעות אירוסין – מה קובע את איכות ומחיר הזהב?

לעומת טבעות הנישואין אשר צריכות לעמוד בקריטריונים שונים ע"פ הדת והמסורת היהודית, טבעות אירוסין מאופיינות בבחירה חופשית הן מבחינת העיצוב והן מבחינת החומרים המרכיבים אותן. מבין החומרים טיטניום, כסף, נחושת וזהב ניתן להגיד כי זה האחרון, הזהב, הינו החומר המועדף בבחירת טבעות אירוסין הן ע"י גברים והן ע"י נשים.

זהב נחשב לחומר החגיגי והטקסי ביותר כמו גם היוקרתי והנחשק ביותר בכל התרבויות בעולם. אנו יודעים ומרגישים היטב את נוכחותו הרבה של הזהב בטבעות האירוסין אך מה אנחנו יודעים אודות מרכיבי האיכות שלו? מדוע ישנם הבדלים במחירים של טבעת זהב זאת או אחרת?

טבעות אירוסין מזהב – למילה זהב משמעות מגוונת

המילה "זהב" מיוחסת למתכת אשר נחשבת למאוד יוקרתית ונחשקת במגוון התרבויות המערביות. ניתן למצוא מספר גוונים לזהב כך שכל אדם יכול להתהדר בתכשיט מעין זה ע"פ העדפה חופשית וע"פ צבע עורו : זהב צהוב (מספר רב של גווני משנה), זהב לבן וזהב אדום. טבעות אירוסין יכולות להיות מורכבות מכל סוג של זהב ע"פ העדפה אישית.

זהב וקראט בטבעות אירוסין

טבעות אירוסין עשויות זהב מתומחרות בין היתר ע"פ מידת טוהר הזהב. ככל שמספר הקראט גבוה יותר, כך הזהב שברשותכם טהור יותר, נקי יותר ולכן גם יקר יותר. בעבר היה נהוג סטנדרט של 12 קראט ומעלה עבור תכשיטים שונים וביניהם גם טבעות אך כיום המינימום עלה למינימום של 14 קראט ועד ל- 18 קראט היקר והאיכותי יותר.

משקל הזהב בטבעות אירוסין

כאמור, טבעות אירוסין יכולות לעבור עיצוב בהתאמה אישית וזאת מאחר ולא חלים עליהן חוקים כלשהם. ישנם כאלה אשר בוחרים טבעות עשויות זהב בלבד או טבעות אשר משלבות מספר סוגי מתכות בו זמנית כמו גם יהלום. לכן, אחד הדברים אשר יקבע את מחיר הטבעת הוא משקל הזהב, כלומר, כמה חומר עשוי זהב נמצא בפועל בטבעת. כך יוצא שטבעות גדולות ומסיביות בהחלט יקרות יותר מטבעות זהב בעלות אותו קראט אך קטנות יותר.

בין אם בקראט או במשקל, בחרו טבעות אירוסין גם ע"פ העיצוב והיו שלמים עם הבחירה.

ולנו נותר רק לאחל לכם בהצלחה!סגור לתגובות.