טבעות אירוסין – כי הרגע הגדול הגיע

מנהג נתינת טבעת אירוסין הוא אחד המנהגים היפים והעתיקים ביהדות (וקיים גם בדתות אחרות). למרות שלטבעת האירוסין אין תוקף מחייב מבחינה הלכתית, עדיין יש לה ללא כל ספק תוקף מחייב מבחינת בני הזוג. טבעות אירוסין מאפשרות לזוג להצהיר בפעם הראשונה על המחוייבות הגדולה אליה הם עומדים להיכנס, ומהוות את הצעד הראשון במסע ארוך ומפתיע. בנוסף, אין כל ספק כי הרגע בו מוציא הגבר את טבעת האירוסין מכיסו כאשר הוא כורע ברך אל מול בת זוגתו, הוא אחד הרגעים הרומנטיים ביותר בחיי כל זוג.

ישנן טבעות אירוסין מסוגים שונים, ולא תמיד קל לבחור טבעת כזו. מצד אחד מדובר בטבעת חגיגית שאותה רוצים לענוד לפחות עד שתוחלף בטבעת הנישואין (אם כי כמובן אין חובה בכך). מצד שני, עדיין לא מדובר בטבעת נישואין וכמובן שהיא אינה אמורה לגנוב ממנה את ההצגה. מסיבה זו מתלבטים רבים בין טבעות פשוטות יחסית מכסף או מזהב, לבין טבעות אירוסין יוקרתיות יותר המשלבות גם פנינים ואפילו יהלומים. בסופו של דבר ההחלטה צריכה להיעשות על פי הטעם האישי של בני הזוג, והחשוב ביותר הוא ללכת עם תחושות הבטן.

קניית טבעות אירוסין אינה דומה לקניית טבעות רגילות, מכמה סיבות. ראשית, מדובר בטבעת שבדרך כלל קונה הגבר לאישה, ופעמים רבות אפילו ללא ידיעתה. משום כך צריך בן הזוג להצטייד ברגישות יתרה, ולבצע "מחקר" מפורט על טעמה הספציפי של בחירת ליבו. בניגוד למתנות אחרות בהן מותר לפספס הרי שכאן כדאי מאוד שהטבעת תהיה מוצלחת, כיוון שגם אם הטבעת לא תמצא חן בעיני הארוסה קשה לדמיין אותה הולכת לחנות ומחליפה אותה…

יחד עם זאת כדאי להרגיע גם את הגברים שאינם מבינים דבר וחצי דבר בתכשיטים. קודם כל תמיד ניתן לבקש עזרה מקצועית מן האנשים העובדים בחנות התכשיטים, או מן המעצבים והצורפים הפרטיים אליהם ניתן לפנות. בנוסף ניתן לבחור טבעות אירוסין יחד עם קרובת משפחה או חברה טובה של הכלה לעתיד, שמן הסתם תוכל לכוון את בן הזוג לקניית טבעת שתתאים לשאר התכשיטים אותם עונדת בדרך כלל בת זוגו.

שיהיה במזל…סגור לתגובות.