טבעות אירוסין – אילו סוגים ניתן למצוא?

טבעות אירוסין נהוגות בדתות רבות, וגם בתרבות היהודית הן מהוות מנהג עתיק בעל מסורת ארוכה. אמנם אין על פי ההלכה תוקף דתי כלשהו לטבעות אלו, אך הרגע בו מוענקת טבעת אירוסין הפך לדרישה סטנדרטית בחייו של כל זוג. לטבעת האירוסין יש סמליות חשובה בחייהם המשותפים של בני הזוג, כיוון שהיא מבטאת את הצעד הראשון במחוייבות רבת השנים אליה הם נכנסים. משום כך משקיעים זוגות רבים בבחירה של טבעת אירוסין בעלת עיצוב ההולם את תפקידה.

שלא כמו טבעת נישואין, טבעת אירוסין צריכה שלא לגנוב את ההצגה ויחד עם זאת להיות מרשימה. ישנם סוגים רבים של טבעות אירוסין וכל אחת יכולה לבחור את הסוג המתאים יותר לאופייה האישי ולקשר שלה עם בן הזוג. כדאי מאוד להתאים את טבעת האירוסין לא רק לטבעת הנישואין החשובה, אלא גם לתכשיטים אחרים שאותם צפויה הכלה לעתיד לענוד. בסופו של דבר טבעת אירוסין נשארת עוד שנים רבות על האצבע, וצריכה להתאים גם לשמלות ולבגדים אותם תלבש בת הזוג בעתיד.

מקובל מאוד לבחור טבעת אירוסין העשויה זהב או כסף. טבעות אירוסין מזהב הן כמובן יקרות ויוקרתיות יותר, ומשתלבות טוב יותר עם טבעות נישואין מזהב. ניתן להבדיל בין טבעות העשויות מזהב בצבעים שונים (לבן, צהוב או שילוב של השניים), ובין טבעות פשוטות לכאלו בהן משובצות אבני חן. ישנם סוגים רבים של אבנים יקרות בהן משתמשים מעצבי תכשיטים, אך בתחום טבעות האירוסין נשמר מקום של כבוד ליהלומים.

טבעות אירוסין משובצות יהלומים יכולות להיות מעוצבות במגוון של דרכים. גודל היהלום, למשל, משפיע על הרושם שנותנת הטבעת, כאשר ככל שהיהלום גדול יותר כך יהיה לה אפקט חזק יותר. צורת היהלום (עיגול, אליפסה, מרובע, לב וכדומה) יכולה גם היא להוות שיקול לבחירה בין טבעת אחת לחברתה.

בנוסף לכך ישנם סוגים של טבעות אירוסין בהן נעשה שימוש ביותר מיהלום אחד. אלו יכולות להיות טבעות שבהן מוקף יהלום גדול בכמה יהלומים קטנים, או כאלו שבמרכזן נמצאים מספר יהלומים (כאשר שלושה הוא המספר האידיאלי) שווים בגודלם.סגור לתגובות.